přidat stanici/tisk /editace

Chovatelská stanice: KIRÁLY PUSZTA


Adresa: ul. Zřídelní 102/7, Havířov - Dolní Datyně, 736 01
Telefon: +420607561909, +420602770311
Zodpovědná osoba: Karin a Přemysl Mikolášovi
www: www.komondor.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 1596/00
Plánujeme vrh: 01.01.2011
Hodnocení: 70 bodů ze 100

Chovatelská stanice: Komondor


O nás:Chovatelská stanice Király Puszta byla založena v roce 2001. Odchovala první vrh štěňátek po desetileté odmlce v ČR. V naší chovatelské stanici najdete chovného krycího psa s vysokými výstvními úspěch, kterých dosáhl doma i v zemi původu Maďarsku. Dále chovnou fenu a jejich potomka, který do 16 měsíců získal :

 Junior Šampión České republiky
 Klubový vítěz mladých České republiky
 Vítěz Speciální výstavy mladých
 Komondor fesztivál Szépe Hungária Komondor Klub - Maďarsko
 3. místo nejkrásnější dorost MVP Nitracanis 2005
 3. místo nejlepší mladý pes MVP Brno 2006
 1. místo nejkrásnější mladý pes Koruny české 2006 Memoriál Jaroslavy Markové
 1. místo nejkrásnější mladý pes V. klubové výstavy České republiky
 5 x BOB
 1 x velmi nadějný
 9 x výborná
 8 x CAJC
 1 x vítěz třídy

Naše chovatelská stanice se věnuje nejen výstavám, ale i pracovnímu využití plemene. Dosáhli jsme s fenou Astiagis Histori Himes / AXA / zkoušku ZM. S komondory hlídáme objekty a prezentujeme plemeno v rámci kynologických ukázek na veřejnosti. Věnujeme se chovu a výcviku německých ovčáků.O plemeni:Komondor je maďarské národní plemeno.
Od pradávna pomáhá pastevcům hlídat stáda ovcí a hovězího dobytka. Už sám Jan Amos Komenský se zmiňuje ve svých spisech "Komondoroc oerzic a csordát" v překladu " Komondoři střeží stáda hovězího dobytka". Pastevci chovali zvířata, která nejlépe vyhovovala účelu. Bílá barva sloužila k rozeznání v noci od vlků a jiných predátorů. Psi se pohybovali na otevřených pustách, kde byli vystaveni silnému větru, dešti a slunci. Proti těmto nepříznivým povětrnostním podmínkám jsou dokonale přizpůsobení strukturou srsti. Je to dlouhá knotovitá srst nebo chcete-li splstnatělá v provázky či šňůry, nápadně připomíná ovčí rouno. V případě útoku slouží zplstnatělá srst k zachycení a zmírnění účinků zubů protivníka.
Ale doba pomalu mění venkov i smýšlení lidí, kteří už netouží mít psa jen jako hlídače, ale považují jej za člena rodiny, s nímž chtějí trávit volný čas. Většina populace komondorů, kteří se v současné době podílí na chovu, nehlídá na opuštěných pustách, ale jsou spolehlivými hlídači v moderních zahradách. Ukázalo se, že se dokázali přizpůsobit a svého pána rádi doprovází v přírodě, na túrách, vedle kola (s ohledem na jeho fyzický vývoj v mladém věku) nebo na cvičiště. Potencionální zájemci o štěňátko se nás často ptají, jak se komondor chová k dětem. Z vlastní zkušenosti mohu tvrdit, že je to pes mimořádně tolerantní. Díky své velikosti, síle a rozvážné povaze nereaguje hystericky a raději jde stranou, pokud má pozornosti ze strany dětí dost. Důležité je štěňátku ukázat hierarchii a tu stále udržovat. Na druhou stranu bychom děti neměli nechávat bez dohledu a učit je jak se psem zacházet, aby mu neublížili. Respektovat jej při krmení a v době spánku. Při správném vedení, vznikne mezi dítětem a psem nerozlučné pouto. Komondor dokáže být k dětem i přes svou velikost neobyčejně opatrný.
S našimi psy jsme složili canisterapeutické zkoušky a navštěvujeme dětské domovy a domovy seniorů. Více info. naleznete na našich web. stránkách.


Chovatelská stanice: KIRÁLY PUSZTA


Adresa: ul. Zřídelní 102/7, Havířov - Dolní Datyně, 736 01
Telefon: +420607561909, +420602770311
Zodpovědná osoba: Karin a Přemysl Mikolášovi
www: www.komondor.cz
Mail:

Reg. číslo CHS: 1596/00
Plánujeme vrh: 01.01.2011
Hodnocení: 70 bodů ze 100

Zabýváme se chovem:
Komondor
Německý ovčák

Chtěli byste přidat záznam o své stanici ? >KLIKNĚTE ZDE<
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czPočet zobrazení: 1656

Hodnocení tohoto článku:

Průměrné hodnocení:
3.8 z 5
(16 hlasů)

Vaše hodnocení:
1  2  3  4  5
(5 bodů=nejlepší)Hodnocení portálu:

70 bodů
IQ test online

Hry online
Svátek má  Benedikt, zítra Tibor