WWW.CELYSVET.CZ - encyklopedie: pokojové rostliny, psi, kočky, státy ___________________________________________________________________________________

Německý ostnosrstý ohař (Deutsch Stichelhaar, German Rough-haired Pointing Dog)


PSÍ SVĚT


Německý ostnosrstý ohař je přátelský, aktivní a živý pes, je to velice oddaný společník. Výborně se hodí jako hlídač nebo strážce.


ANGLICKÝ NÁZEV:
něm.: Deutsch Stichelhaar; angl.: German Rough-haired Pointing Dog)
PŮVOD:
Německý ostnosrstý ohař je původem z Německa. Současný Německý ostnosrstý ohař se zcela odlišuje od původních druhů. Dnes se spšíe podobá griffonovi, se kterým se dřívější němečtí ohaři křížili, a německému ovčáku, po kterém, jak známo, zdědili užší dlouhý čumák. Většina Německých ostnosrstých ohařů se dnes registruje jako Drathaundové, protože ostatní plemena mezi nimi zůstávají prakticky bez povšimnutí.
POPIS:
Německý ostnosrstý ohař je plemenem příbuzným loveckým psům. Jako druhé označení se používá Tichelhaar. Je to proporcionálně velice dobře rostlý pes.
VÝŠKA:
Německý ostnosrstý ohař má v kohoutku cca 55 cm.
VÁHA:
Váží cca 20 kg.
SRST:
Německý ostnosrstý ohař má drsnou srst, přiměřeně dlouhou, okolo 4 cm, je zcela přiléhající k tělu. Obočí a fousky na bradě dávají tomuto pejskovi charakteristický vzhled. Na obočí, vousech na bradě, zadních stranách nohou a ocase jsou chlupy delší a znatelnější. Zbarvení je hnědo-bílé s tečkami. Srst nepotřebuje žádnou zvláštní péči.
CHARAKTER:
Německý ostnosrstý ohař je přátelský, aktivní a živý pes, je to velice oddaný společník. Výborně se hodí jako hlídač nebo strážce.
PÉČE:
Německý ostnosrstý ohař vyžaduje delší procházky a větší fyzickou námahu.
PLEMENO:
FCI VII. - Ohaři
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
NOO
ČÍSLO STANDARDU:
232

___________________________________________________________________________________