Diskuze:
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback

Článek: Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback :

Vkládání příspěvků do diskusního fóra jen pro registrované !!!

Musíte být přihlášen !!!

Přihlášení ::: Registrace :::

: předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   29...další :
   Vymazáno !
Lenka S.
Doba členství:
7 let 1 měsíc
31.05.13, 00:15
Zpráva byla vymazána 31.05.13 v 17:23 (Lenka S.)
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   Vymazáno !
Puzzle-Kristýna
Doba členství:
12 let 0 měsíců
29.05.13, 10:03
Příspěvky: 12
Zpráva byla vymazána 29.05.13 v 10:03 (Puzzle-Kristýna)
________
http://anden-rr.webnode.cz/
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   náš Kraken
Marcschan
Doba členství:
6 let 5 měsíců
29.05.13, 08:54
Dobrý den,chtěla bych Vás moc poprosit o radu!

Mám kříženou Rhodéskou ridgebacku, které je dnes rok a jmenuje se Grace.

Jsme čtyřčlenná rodina a bydlíme v paneláku. Grace máme od 2 měsíců.

Přes den je sama doma a odpol. postupně přicházejí děti ze školy a nakonec já.

Manžel jezdí na služební cesty na týden, tak doma moc není.

Na cvičák jsme zatím nechodili a teď, když se udělalo hezky, tak jsem onemocněla s páteří a jsem ráda, když zvládnu práci. Tak to musím trochu odsunout.

Mám ale jiný problém. Od mala Grace doma zničí vše, na co přijde,když je tedy doma sama.

Totálně zničila matraci na které spíme, z každé strany máme tak po čtyřech dírách,je to jako bychom spali na tankodromu.Pak rozkousala sedačku, ne najednou, ale postupně. Zrušili jsme koberec a udělali lamin.podlahu, z které už uprostřed vyloupala jednu desku a vyrvala lištu od zdi a několikrát překousala kabely od modemu. Jeden kabel od notebooku, mobil, všechny vařečky, spoustu bot,školní tašky,učení,ovladače od televize atd. Vše ostatní uklízíme, dveře do pokojů zamykáme a sporák vypínáme.

V pondělí jsem sehnala skoro novou sedačku a vzhledem k tomu, že ta původní byla do půlky rozkousaná, koupila jsem ji.

Když druhý den přišel syn ze školy, našel sedačku totálně rozkousanou a tentokrát už celou. Že se pořádně na té zničené matraci nevyspím to už neřeším, většinou jsem tak hotová, že už to ani nevnímám, ale ráda bych si aspoň někdy sedla.

Vypadá to u nás jako u cikánů, což už taky ani neřeším, ale už mě nebaví, věčně se bát zvednou telefon, když děti odpoledne volají, protože jsem hrůzou bez sebe, co zas vyvedla.

A ani ji nechci mlátit (včera sice dostala kvůli té sedačce, ani s ní nikdo nemluví), ale proto jsem si ji nepořídila a trhá mi to srdce, když vidím, jak na mě kouká a já ji musím ignorovat.

Ještě bych chtěla říct, že do postele nesmí, ale na sedačku jsme ji pouštěli, protože je hrozně šťastná,když tam může být při nás. Ale to je asi jedno,protože na postel nesmí a jak nejsme doma, tak tam vleze a ničí ji taky.

Ještě mě trápí, že dodnes doma močí i kadí. Ale jen když je sama. A vím, že s tím normálně nemá absolutně problém. O víkendu ji kolikrát budím já, abychom ráno šli ven. Takže v klidu vydrží a když jsme doma, nikdy! nic neudělá.

V žádném případě ji nechci dávat pryč, ale upřímně , nejsem si jistá, jak dlouho tohle řádění ještě vydržím. Náš život jsme jí podřídili dost, ale nemůžeme úplně.

Budu Vám velmi vděčná za jakoukoliv radu!

Děkuji moc za případnou odpověď.

Scháňková M.Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Puzzle-Kristýna
Doba členství:
12 let 0 měsíců
29.05.13, 10:03
Příspěvky: 12
 Marcschan: Dobrý den, Vaše fenečka prostě není naučená být doma sama. Pejska to musíme sami naučit. Tohle je separační úzkost. Obávám se, že tohle je na dlouhou trať, musíte ji učit, od kratičkých intervalů, být doma sama. Ale opravdu po krátkých intervalech a nikam nespěchat, jinak budete zase na začátku. Obávám se, že tohle bude tak na týdny - měsíce.
Předpokladem je, že před Vaším odchodem bude &&&&'vyběhaná&&&&' a utahaná a po Vašem příchodu nebo příchodu dětí se jí zase bude někdo věnovat, aby věděla, že když je někdo doma, je zábava. Když je doma sama, tak bude spát a čekat až se někdo vrátí, kdo se jí bude věnovat. Jinak to bohužel, nepůjde.
Když ji budete trestat za to, co jste ji nenučila, ona tomu nebude rozumět a nebude chápat proč ji všichni ignorují, poněvadž tu sedačku zničila v době Vaší nepřítomnosti a potrestali jste ji až po příchodu domů, nebyla &&&&'chycena při činu&&&&', takže ona vlastně neví, za co je trestaná a proč ji všichni ignorují! Vyčlenili jste ji na konec smečky a ona vůbec nechápe.... To může podle mě dost narušit váš vzájemný vztah. Tak zkuste pohledat na internetu jak na naučení samostatnosti, vemte Grace na milost :-) a trochu ji pomazlete :-), ať ví, že ji máte ráda a není vyvrhel mimo smečku, když neví proč..... a začněte znovu. Chce to ale moc moc moc trpělivosti.

Pro začátek, být Vámi, zvážím velkou klec, spousta lidí tady ji doma má. nejen pro bezpečnost Vašeho domova, ale pro bezpečnost Grace samotné, kdo ví, do čeho by se mohla zakousnout příště. Když jí do klece dáte pelíšek a přes den, když jste doma ji necháte volně otevřenou a naučíte Grace, že je to její místo a zavřete ji pouze na dobu, kdy bude doma sama, tak ji vezme brzy za svůj pelíšek. Když přijdou domů dříve děti, měly by samozřejmě ihned klec otevřít, přivítat se s Grace a vzít ji třeba venčit. Ne tedy, že budou doma členové rodiny a ona zavřená v kleci....

S tím čůráním těžko říct, možná jen stále nemá naučeno co je to venčení, možná se takhle sanží jen upoutat vaší pozornost když je ignorována a ona neví proč.....

Moc Vám držím palce, aby to všechno šlo a dobře dopadlo a byly jste s Grace spokojené!

změněno dne 29.05.2013 v 10:09
________
http://anden-rr.webnode.cz/
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
29.05.13, 20:08
Příspěvky: 2
Naše slečinka nám zničila dvakrát polstrování na dveřích a tak jsem hned koupila klec pokojovou zde je odkaz zvykla si na ni a teď ví, že když odchází už tam jde, vydrží tam celých 8 hodin bez problémů, nahrála jsem si jí na kameru a celou hodinu a půl nahrávky spala, takže vím, že to celé prospí a jsem v klidu.
http://www.zoohit.cz/shop/psi/prepravky_doplnky_auto/klece/pokojove/124031
místo tácu jí tam dám pelech, ani tyčky na držení tácu nedávám.
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Šárka Brablina
Doba členství:
12 let 2 měsíce
29.05.13, 22:05
Příspěvky: 4
Tak to máte podobný problém, jako jsme měli my. Máme dvě slečny rr. Starší doma taky něco zničila, ale néé tolik, jako ta mladší a bylo úplně jedno, že tam má starší ségru. Rozdíl mezi nimi je teda 4 roky. Měla také separační úzkost. Od mala je na mě hodně fixovaná. Začala likvidovat kolem půl roku a vydrželo jí to skoro do 3 let. Jako mazec!! Nepomohlo nic. Ani unavit. Nakonec jsme přehradili pokoj mříží..protože máme kuchyň společnou s pokojem, nešlo to jinak a vyčlenili jsme jim oběma jen místo v kuchyni na matraci. Výčet toho, co zlikvidovala je asi stejný, jako ten váš. Když se zakousla do druhé sedačky, přišla ta mříž. Udělala bych to jak radí Kristýna. Pro zachování vašeho duševního zdraví a i zdraví fenky, pořiďte klec. Samozřejmostí je patřičně velká pro rr. Stojí kolem 3 tis...ale zařízení bytu vyjde několikrát dráž! Opravdu známe spoustu lidí, co ji mají a psi nejsou týraní. Je to jejich místečko a bývají tam i když je klec otevřená...Tak jsem se přesvědčila, že to není vůbec špatný nápad. Někdo říká, že když se dá psovi příliš mnoho prostoru, tak prostě z nudy, nebo úzkosti začne likvidovat. Klec je lepší zakrýt zhora a z ze stran dekou...tedy néé celou, aby měla pocit, že je v boudě. Ale na klec opravdu postupně zvykat. Dát tam pelíšek, nějakou vaši věc, klidně si tam sem tam lehnout k ní.....aby to prostě nebrala jako trest, ale jako své místo. A to, že doma kálí, je spojeno s tou úzkostí. Ona je vystresovaná, že je doma sama, ve velkém prostoru a proto tak řádí. Neumí být sama a neumí s tím naložit. Upřímně vám řeknu, že naše další štěně rr půjde s klecí, protože obměňovat zařízení bytu, pokaždé, když přijde nové štěně se nám opravdu nechce. Ta starší totiž také udělala díru do staré sedačky, ale jen jako pěst...ale už i to bylo na výměnu. Přeji mnoho nervů, protože vím, jak se musíte cítit. U nás to bylo fakt stejný. Zklidnila se, až jsme jí zmenšili prostor. Proto si myslím, že postupně zvykat na klec a ubude stresu a všeho. Budu vám držet palečky a nebojte se toho. Ona to přestane dělat, ale je lepší to řešit co nejdříve.

změněno dne 29.05.2013 v 22:13
________
Šárka
www.ya-nyanda.cz
ya-nyanda.rajce.idnes.cz
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

louis_chiron
Doba členství:
6 let 8 měsíců
01.06.13, 00:03

hezký den všem &'příznivcům rr&'. mám pocit že z vašich příspěvku asi brzo dostanu separační úzkost já. tím, že se pes zavře do klece se akorát zamezí zdevastování bytu, ale myslím, že pocity osamělosti toho psa jsou stejné akorát je zavřený v kleci a v té kleci jsou pocity určitě ještě horší. mám 7měsíční fenku rr a doma zatím nic nerozkousala - snad jen proto, že sama je tak max. 3hodiny dopoledne. odpo už začíná řádit, ale to jen na okraj... vím, že mě tady za to ukamenujete, ale mám chuť to prostě napsat a co mi může vyčítat člověk, který zavře psa do klece na deset hodin než se vrátí z práce... z vašich příspěvku a i na svojí fence jsem našel málo vlastností pro které by si člověk měl tohle plemeno pořídit - snad jen když spí, tak je moc roztomilá, ale to je vlastně každé štěně.... no upřímně řeknu, že po čtyřech měsících soužití lituji, že jsem si rhodéského ridgebacka pořídil... bohužel jsou věci, které nejdou vrátit zpátky a tak jen můžu doufat, že se &'svojí&' kačenkou k sobě najdeme cestu...
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Blancheta
Doba členství:
7 let 1 měsíc
01.06.13, 11:06

Ahoj, čtu tady ty komenty a jsem moc ráda, že naše Enny se soustředí jen na boty. To se dá řešit kdo si schová vyhrává. Což znamená, že mladší syn nemá asi ani jedny, které by nebyly upravené. Omezení prostoru pro psa který demoluje byt je asi jediné řešení. Nemám zkušenost s klecí i když sama jsem o ní uvažovala, ale mám další dva psy a zřejmě by to nedělalo dobrotu. Naši psi pokud nejsme doma mají k dispozici chotbu a svůj pelech pod schodištěm. Jsou jak hodinky dopoledne prospí a když se blíží čas mého příchodu chtějí ven a čekají. Luisi odkud jste? Myslím, že u Vás bude problém v tom, že vy cítite zklamání není to to co jste čekal. Prostě je to špatně jste negativně naladěný a vaše fenka to cítí stejně. Pes je vnímavý na pocity a nejspíš to je to v čem je problém. Pak se chová nepředvídatelně. Nezkoušel jste psí školu nebo nějakého psychologa?Kamarádka si takhle pořídila stafordku a byla stejně zoufalá jako vy. Problém se časem vyřešil a dnes má staforda druhého.
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Alča.Boltík
Doba členství:
8 let 2 měsíce
01.06.13, 13:22

Luis: souhlasím s vámi ohledně klece. Myslím, že jsou i jiné způsoby, jak omezit pohyb štěněti oohyb po bytě. Sama mám téměř 4 letého rr a je to neskutečný kliĎas. Ani jako malý nic extra nezničil. Žádné boty nerozkousal, nábytek taky ne. Samozřejmě že mi rád vytahal věci ze skříně do svého pelíšku, ale tak se holt vypraly a na skříň se pořídila dětská pojistka. Zvykala jsem ho postupně na delší dobu a při příchodu ho odměnila mlskou, když bylo vše ok. 8 hodin co jsem v práci prospí, a těší se až přijdu, že bude společná činnost. (chodím také během té doby na obědy domů, z čehož má velkou radost)
Ale věc, která by mě zajímala, proč jste si zrovna pořídil RR, co vás k tomu vedlo. Muselo to být něco, co vás na tomto plemeni zaujalo..? Máte ji od štěněte, nebo jste si ji vzal až v těch 7 měsících? Píšete, že vám nic neničí.. kde je tedy problém, který vám vlastně tolik vadí a který vás tak znechutil co se rr týče? Pro mě je RR nejúžasnější plemeno! Jeho mimika, gesta, neskutečná mazlivost a jeho touha být páníčkovi na blízku za každou cenu. Připraven s vámi jít kamkoli, když pojedete nakoupit, bude radši čekat v autě než aby zůstal doma.. atd atd..
Věřím, že když to nevzdáte a najdete alespoň jednu pozitivní vlastnost krom toho, že je roztomilá, když spí.. jistě vás to naladí a budete rád za to, že máte rr! Zkusit psí školku, cvičák - i když je těžké kolikrát najít ten pravý, společné vycházky. Klidně se podělte o své pocity. Nikdo vás odsuzovat nebude. Někdy holt nadšení pomine a je člověk si říká kdyby, ale vše jde, když se chce! Musíte jen věřit
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
01.06.13, 16:58
Příspěvky: 14
 louis_chiron: No, tak to se mi čte opravdu špatně, co jste napsal.
Měl jste si radši pořídit plyšáka, to vypadá, že k ní nemáte žádný vztah.
Co se týče klece, já to neodsuzuji, kupovat pořád nové sedačky apod. to je síla. Myslím, že pes pochopí, že je to jeho místo a jestli ten čas samoty prospí na svém pelíšku nebo v kleci, to už je jedno.
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
01.06.13, 19:33

souhlasím s Dášou co se týče klece i co se týče vztahu k rr. Než si pořídím psa tak si přece zjistím o tomto plemenu vše co se dá zjistit . Byl jsem se podívat na rr u lidí kteří je už měli abych se opravdu dozvěděl co nejvíc. měl jsem už několik plemen ale naše Dona je pes jakého jsem ještě neměl a už asi mít nebudu. Dante je trochu jiný toho jsem měl chuť už i zabít  když něco vymamlasil ale nechci to zakřiknout ted po roce se dost zklidnil a je taky v pohodě. Chce to hodně trpělivosti a pak najednou zjistíte že rr je úžasné plemeno které vám bude dělat jenom radost.
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
02.06.13, 16:27
Příspěvky: 14
 Dona+Dante+Jaroslav:
My už psů taky měli víc, myslím že není dobré srovnávat rasu jako takovou, ale že každý pes má jinou povahu. S RR problémy jen ve štěněčím věku a to minimální, Fatynka, když jsme si ji v 8 měsícíh brali, neuměla skoro nic a rychle se vše naučila. Je pravda, že sami moc nebyli.
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Marcschan
Doba členství:
6 let 5 měsíců
06.06.13, 23:01

Ahoj a velké díky všem, kdo odepsal a snaží se mi poradit, co s tou naší KRAKENKOU. Omlouvám se, ale nestačila jsem to pořádně pročíst, tak to pořádně pročtu o víkendu.To s tím kousáním rukou a skákáním(viz.výše)máme to samé,nebýt té fotky, myslám si, že je to Grace.S tou vodou to hned vyzkouším,super nápad.
Jen na okraj, s tou klecí to taky vidím černě, nevím, co by se muselo stát, abych ji na tak dlouhou dobu zavřela. Absolutně si to neumím představit,protože si myslím, že by se strašně trápila.Navíc při té její bystrosti je mi jasné,že hned druhý den bych ji tam musela nacpat násilím, nebo tam vlézt s ní.
Od té události s tou sedačkou byla až dnes doma sama asi na 1,5 hod.
Za tu krátkou dobu strhala z té sedačky všechny ty deky,kterými jsme ji obalili,abychom měli kde sedět a vyrvala další kusy.Prohloubila v té matraci v posteli ještě větší a širší díru a vyrvala přišroubovanou lištu u zdi. A to je přitom zvyklá hned od těch 2,5 měsíců být doma sama.Takže až příští týden můj syn,který byl teď doma, protože je nemocný půjde do školy,tak nám doma už nezůstane na kameni kámen!
Ještě jednou děkuji za příspěvky a držím palce všem, které postihla povodeň.
Marcela
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
07.06.13, 19:55
Příspěvky: 14
 Marcschan: No, já nic takového nezažila se žádným psem, ale určitě bych šla do té klece. Jak tu radí holky, postupovat nenásilně, dát ji dovnitř pelíšek, hračky, vlézt si k ní. Než se neustále bát přijít domů, co zas bude.... Jiné řešení opravdu nevidím.
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
  
Alča.Boltík
Doba členství:
8 let 2 měsíce
26.05.13, 12:11
Děkujeme :)
Přidávám jednu kukadlovou fotečku. Ta očka jsou prostě úžasná, škoda, že mu takhle nezůstanou


Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Kateřina Navrátilová
Doba členství:
10 let 2 měsíce
26.05.13, 18:27
Příspěvky: 3
Zpráva byla vymazána 31.05.13 v 13:06 (Kateřina Navrátilová)
________
http://bentleyi-baard-giari-asante5.webnode.cz
Zobrazit alba uživatele (5)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Alča.Boltík
Doba členství:
8 let 2 měsíce
27.05.13, 16:40

Rosteme jako z vody


Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   pes a fena
tom08
Doba členství:
6 let 6 měsíců
25.05.13, 19:37
Dobry den mame 7 měs. RR pejska a chteli by jsme mu pořídit fenku RR aby jsme meli páreček ale potrebujem poradit stim jak by mela byt stara cca. a jak je socializovat spolu mame strach kdyz poridime mensi fenku treba 3-4 mesicni aby jí nebral jako nekoho nezvaneho a nebo aby ji treba netrapil (ikdyz pejsek je strasne hodnej hravej bez znamky agrese) jednoduše aby si nebranil svoje teritorium a pokud by byla v jeho veku nebo trochu starší aby se nervali ma nekdo stim zkušenosti ???
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
25.05.13, 20:35

celkem dost lidí co znám mají dva rr někteří dokonce tři a myslím žádný problém. Bud jsou to dva psi nebo dvě feny nebo pes a fena a co vím tak ve většině k dospělému psu přišlo štěně tak jako u nás. Dona si chvilku myslela že ho máme jenom půjčeného pak pochopila že je tam napořád a hned od začátku si spolu hráli sem tam ho srovnala když moc otravoval. Ze začátku jsem musel dávat pozor když žrali aby ten co dožral první se nešel podívat co má ten druhý dobrého.To si každý dost tvrdě bránil to svoje. Ted jsou spolu skoro rok a misky už mají vedle sebe, žádný problém.Striktně ale dodržuji to že Dona byla první takže první dostává žrát první dostává pamlsek první se s ní vítám po příchodu domů atd.Mladému se to moc nelíbí už je větší a silnější jak ona ale tohle pravidlo musí dodržovat.
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
26.05.13, 07:16
Příspěvky: 14
Nevím, jak jste zkušení pejskaři, jestli by nebylo lepší vychovat prvního a pak si pořídit další nebo jestli zvládnete oba najednou.
U nás zvykání na sebe proběhlo dobře, za 3 týdny vše OK. Taky si nejdřív Arny myslel, že Fatyna je jen návštěva, venku si pěkně hráli, ale doma ji v té době nechtěl  Rozdíl mezi nimi 19 měsíců (F. když jsme si ji vzali bylo 8 měsíců)
A ještě potom k hárání - jak si představujete, že je uhlídáte.

Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
26.05.13, 10:17
Příspěvky: 2
Já jsem ta co má doma 3 RR, ale nikdy bych nechtěla doma páreček jelikož vím že u RR je hárání velmi nestabilní a představa, že pes mi bude doma šílet cca 2-3 měsíce do roka by mě děsila, takže bych do toho vůbec nešla, proto mám tři holky. A to že si řeknete, že to uhlídáte...vím z vlastní zkušenosti sice u jiné rasy, ale byla to vteřina setiny a byli svázaní a pak je to velmi nepříjemné, když na to nejste připraveni. Já osobně bych počkala až se pejsek vyblbne a dospěje do věku kdy má rozum a je &'dospělý&'. Pokud nejste zkušený pejskař, tak bych Vám nedoporučovala mít doma dva puberťáky.
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
26.05.13, 12:51

zapomněl jsem dodat že Dona je vykastrovaná jinak bych do toho nešel a kdybych chtěl dva psy tak by byli stejného pohlaví.
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
26.05.13, 16:58
Příspěvky: 14
 Dona+Dante+Jaroslav: no já taky zapomněla. Myslím, že kdo tu má páreček, je to tak u všech. Buď je kastrovaný pes nebo fenka.
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Šárka Brablina
Doba členství:
12 let 2 měsíce
28.05.13, 22:01
Příspěvky: 4
Tak já to vezmu úplně z jiné strany!! Byli by jste blázni, vzít si k neodrostlému štěněti další štěně. RR v pubertě vůbec není jednoduchý na výchovu a mít dva puboše, je docela mazec!! Takže pokud chcete nějaký párek, tak max. k vykastrované fence psa a to až ve věku, kdy ten starší bude mít 3 roky! Jinak si zakládáte na to, že ti dva puboši udělají venku smečku a moc vás poslouchat nebudou, pokud s nima nebudete chodit sólo ven. A jen doufám, že nechcete mít pár proto, aby jste měli štěňata, protože v této době je tolik rr, že je množit by mělo být skoro trestné. Můj názor. Možná se líbit nebude, ale stojím si za tím. Jinak v soužití dvou rr není problém, pokud jsou dobře nastavena pravidla.
________
Šárka
www.ya-nyanda.cz
ya-nyanda.rajce.idnes.cz
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Lampropeltis
Doba členství:
9 let 8 měsíců
31.05.13, 21:14

Zcela souhlasím se Šárkou. Počkat až jeden dospěje a pak pořizovat druhého. A páreček opravdu jen pokud je jeden kastrovaný. Nebo za předpokladu, že byste měli oba uchovněné a chovali prcky s PP, ale ani tak bych to neriskovala. Bo připustit můžete, ale ne pokaždé a hlídat při hárání není žádná slast. A rozhodně neprodukovat bezpapíráky. Zaprvé to není lukrativní pokud byste to dělali zodpovědně a pokud ne tak na to nechci ani myslet. Je spousta štěňat a nikdo je nechce a pak se stačí podívat do útulků nebo na net, kde najdete moře inzerátů typu Daruji z rodinných důvodů... A to jsou ještě ty lepší varianty. Horší jsme všichni viděli u Bena.
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
  
Alča.Boltík
Doba členství:
8 let 2 měsíce
24.05.13, 18:06
Představuji vám nového člena rodiny, Bruka! Je to mazlivý brouček, na kterého se už moc těšíme! :)


Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
24.05.13, 18:22
Příspěvky: 2
Ahoj Bruku vítáme tě na světe a v nové rodince, která na tebe čeká :-)
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
25.05.13, 20:17

tak další hnědonosej rr mám pocit že ted se s nima roztrhl pytel kolem mě se jich ted objevilo několik.tak přejeme at roste jako z vody a dělá jenom radost.
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Alex a Aron
Doba členství:
9 let 10 měsíců
27.05.13, 14:50
Příspěvky: 2
Je moc krásný  Bruku přejeme ti všechno jen to nejlepší do života :))
________
www.aron.roupec.cz
Zobrazit alba uživatele (4)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   ABBA 5 měsíců
kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
21.05.13, 18:04
Příspěvky: 2________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
22.05.13, 10:59
Příspěvky: 14
No to je pěkná pusinka. A kolik máš vlastně RR?
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
22.05.13, 18:09
Příspěvky: 2
Bahati Riveni 3 roky

změněno dne 22.05.2013 v 18:16


________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
22.05.13, 18:13
Příspěvky: 2
Patony Katama King 3 roky nevlastní ségra Bahati


________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
22.05.13, 18:15
Příspěvky: 2
Abba Czech Paradise Ridges skoro 6 měsíců


________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
22.05.13, 22:17

to musí být pěknej mazec když se všechny tři začnou honit a hrát si. Mně uplně stačí co předvedou ti moji dva představa že by tam byl třetí mě uplně děsí  Když jsem měl jenom Donu tak jsem ani nevěděl že mám psa když jsme si pořídili Danteho tak už vím že mám psy stačí se podívat jak vypadá zahrada  pevně věřím že se Dante každou chvíli zklidní a já budu moc dát do pořádku trávník ,stromky a podobně ted to ještě nemá cenu protože Dante si všechno přestavuje tak jak se mu líbí a na můj názor moc nedá
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
23.05.13, 16:03
Příspěvky: 2
Tak mazec je to hlavně v době kdy ses mi všichni tři chtějí nacpat pod deku na 90 cm posteli, ale vejdou !!! A pokud se začnou holky honit otevírám dveře a mažou ven a tam ať si lítaj maj to tam hodně velký a členitý :-)
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
24.05.13, 14:37
Příspěvky: 14
NO když máš jednoho ani nevíš, že psa máš, když dva, už je to znát a jeden navíc - to už se ztratí
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
  
Ivo_Sára
Doba členství:
6 let 9 měsíců
19.05.13, 19:58
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat zkušenějších chovatelů na toto: bydlím v paneláku a okna mám na západ, takže v letních měsících je doma občas horko, klimu bohužel nemám. Dnes jsme přijeli a doma bylo dost teplo a malá se jakoby &'přehřívala&', bylo jí horko. Ležela na podlaze, jazyk venku a těžce oddychovala a ochlazovala se. Jak prosím Vás postupujete při třeba ochlazování nebo co dělat v takovém případě. Dnes to ještě nebyla taková hrůza, ale jsou dny, kdy i mě je hnusně. Žaluzky samo jsou dole, otevřena je jen ventilačka. Klimu nechci zase používat, protože by mohla dostat rýmu...vím z auta, že když ji pustím, tak pak pšíká. díky moc za radu.
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
19.05.13, 21:18
Příspěvky: 2
Předpokládám, že nemáte 1+kk...takže bych jí nechala přístupnou koupelnou, tam je vždy chladněji. Nebo koupit na strop ten velký větrák a nechat ho puštěný...když jsem byla ještě s Bahati v paneláku(má špatnou termoregulaci) tak jsem na ní dávala mokrou plínu, nebo do předsíně jsem jí dala studený ručník mokrý na zem.
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Ivo_Sára
Doba členství:
6 let 9 měsíců
19.05.13, 22:38

Díky, koupelka je otevřená, má tam svoje místo... uvažoval jsem o mokrém ručníku taky, ale obával jsem se, aby neprochladla. Ale psi to asi mají trochu jiné než lidé. Každopádně děkuji za radu.
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Šárka Brablina
Doba členství:
12 let 2 měsíce
21.05.13, 20:31
Příspěvky: 4
Nám svítí celé odpoledne slunce také do bytu. V létě neotvírat ani ventilačku, nechat stažené žaluzie na odraz....aby odrážely slunce a mělo by to být v pohodě. Holky se dokonce někdy v tom vedru tetelí i na balkoně, když ho máme otevřený. Jinak koupelna dobrý a mokrým ručníkem bych to vůbec neřešila. Zjistili jsme, že stažené žaluzie a zavřená okna jsou lepší, než mít otevřenou ventilačku!
________
Šárka
www.ya-nyanda.cz
ya-nyanda.rajce.idnes.cz
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

kruel1
Doba členství:
12 let 3 měsíce
21.05.13, 21:55
Příspěvky: 2
Já jsem dávala ručník, jelikož Bahati má hrozně špatnou termoregulaci a špatně se chladí i v létě na ní musím dávat studený ručník, aby se ochladila Toninka né ta je v pohodě.
________
www.chs-ridgeback.eu
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   Přírůstek
Puzzle-Kristýna
Doba členství:
12 let 0 měsíců
18.05.13, 11:14
Příspěvky: 12
Ahoj, pro všechny, co nás znají a nejsou na facebooku tak hlásíme, že 9.5. se nám narodil přírůstek, 47cm, 2740g a jmenuje se Sofie. Až budou nějaká fotka s psiskama, tak je sem hodím :-)


________
http://anden-rr.webnode.cz/
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
18.05.13, 17:36
Příspěvky: 14
VELIKANÁNSKÁ GRATULACE, HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA PŘEJEME
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Dona+Dante+Jaroslav
Doba členství:
6 let 7 měsíců
19.05.13, 15:39

moc velká gratulace nádherné miminko
________
dona-ridgeback.rajce.net
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
   ucho
Jituule
Doba členství:
6 let 8 měsíců
16.05.13, 18:15
Ahoj, tak jsem nafotila to ucho pro lepší názornost..když byla menší, tak ho měla normální, teď ho má pořád takhle...neškrábe se, má ho vevnitř čisté, bez zápachu..tak fakt nevím, vypadá to prostě jako přeležené, nejže ho má takhle teď pořád....


Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

DášaArnyFaty
Doba členství:
11 let 9 měsíců
18.05.13, 09:26
Příspěvky: 14
No, vím, že tady holky nějak uši lepily, aby byly přilehlé, tak snad někdo napíše.
Zobrazit alba uživatele (1)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Kateřina Navrátilová
Doba členství:
10 let 2 měsíce
18.05.13, 11:50
Příspěvky: 3
Nám taky odstávala ouška.Holky mi tu poradily ouška masírovat na chrupavce.A pomohlo
________
http://bentleyi-baard-giari-asante5.webnode.cz
Zobrazit alba uživatele (5)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Jituule
Doba členství:
6 let 8 měsíců
18.05.13, 13:13

Lepit? To fakt nevím, čím,aby to ta čertice nesundala...zkusím to masírování, teda pokud se nechá déle než 3 vteřiny...
Zobrazit alba uživatele ()Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora

Šárka Brablina
Doba členství:
12 let 2 měsíce
22.05.13, 20:34
Příspěvky: 4
Nasadit vitamín C...vyšší dávku. Tohle se s ušima stává při přezubování a zezadu masírovat tu chrupavku. Jako dát ucho do správné polohy a masírovat....tak to myslím. Jinak se uši lepí..podlepí se špičky a pod bradou se slepí k sobě...vypadají jako babičky v šátku a nevím, zda to pomůže, ale my to tak dělali asi 3 týdny. Než mi u druhýho psa řekli, že mám nasadit vitamín &'C&'.
________
Šárka
www.ya-nyanda.cz
ya-nyanda.rajce.idnes.cz
Zobrazit alba uživatele (0)Odeslat soukromou zprávu
Citovat autora
: předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   29...další :

Fórum: Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback

Témata Odpovědi Autor Zhlédnuto Poslední
Kniha zdarma o hydroponii0petrd819321.06.2016
Můžu Tillandsia anita dát do kulátého akvárka ?1Tecumseh1210104.09.2013
Místo pro klidnou dovolenou v Chorvatsku2kopys1937928.05.2015
velikonoční výstup na Mokrsko 31.3.20130Camel-la1122516.01.2013
Automatická miska na krmení2kopys1706019.02.2016
Nové téma : Zobrazit všechna témata :
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2019 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.cz
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgebackRhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgebackRhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgebackRhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgebackRhodéský ridgeback, Rhodézský ridgeback
Rhodéský ridgeback, Rhodézský ridgebackFotogalerie (366)...


Přidat foto...


Poradna
Poradna
Poslední dotazy:
15.02: změněno dne 15.02.2010 v 19:21 ......
04.12: ahoj všem, po odchodu naší milované fenky aljašskéh o malamuta - Denisky - 1...
01.11: změněno dne 04.11.2009 v 20:59 změněno dne 04.11.2009 v 21:00 ......
HELP !


IQ test online

Hry online
 Přihlášení :
 Registrace :
Svátek má  Albert, zítra Cecílie