Krátké povídky: detektivky, thrillery, drama, sci-fi, horor, romantické a ostatní.

přidat povídku

Kategorie povídek: Řadit povídky dle:
Zkuste závratnou kariéru spisovatele.
Napište krátkou povídku a pošlete nám ji, ať si ji naši návštěvníci přečtou a ohodnotí ji.
Povídka číslo: 26, Kategorie: Dětské

Kapradí mužík (část druhá)

'Tak daleko jsem ještě nebyl.Mám strach,že se ztratím a nenajdu cestu zpět.'Kapradíkovi docházely vtipné myšlenky až...viděl něco úžasného,něco velkolepého,něco co ještě nikdy neviděl.Obrovské království mšic.Před branami hlídkovaly dva zástupy mšic'Musím se dostat dovnitř,ale jak?'Slétl na zem a balon schoval pod suché opadané listí.Sám pak vyšplhal po liáně a utíkal po široké hale...'světlo jako ve dne a černočerná tma...'řekl Kapradík.Když došel na konec,spatřil obrovskou mšici na okousaném ošklivém listě,která vládla celému tomu zmatku tady.

'Cooo tadyyyy chceeeeššššš cizinčččeee!'zeptala se dotíravě mšice.'Chci si promluvit o vašem příchodu a o tom,že jste mi snědly skoro celý můj domov.Jak to chcete odčinit?'domluvil Kapradík a čekal,že dostane pouze kladnou odpověd´.'Prosím?!A dost ty lháři,koho zde obvinuješ?My přiletíme a odletíme,kdy my budeme chtít.Stráže vyhod´te ho a zničte mu domov at´ ví,o čem mluvím.'A tak byl Kapradík vyhozen z království.
Odbalil balon,zapnul větřák,rozehřál konvici a hurá domů vymýšlet plán.'Nemůžu si nechat zničit domeček a moji kamarádi by mi to nikdy neodpustili.'Přemýšlel co by mohl pro rodný kraj udělat... ...'Už to mám!',hlesl,'musím najít telefonní adresář.'Vyhledat jméno či firmu nebyl takový problém,jako samotný adresář.

A víte,co hledal??
Firmu BERUŠKY A SPOL.
Vytočil číslo svým super mobilním telefonem,chvilku mluvil s agenturou a během okamžiku stála před dveřmi celá armáda berušek.'Děkuji,že jste přiletěly a doufám,že tato ošemetná situace bude co nejdřív vyříděná.'Zavřel dveře a čekal,jak to všechno dopadne.
K večeru se strhla válka.Mšice se snažily berušky obelstít,avšak naše hrdinky byly v přesile.Boj trval celou noc a když se ráno po východu slunce objevovaly čisté listy a sluníčko zářilo víc než kdy jindy,bylo jasné,že je vše při starém.Armáda odletěla brzo ráno,ale přece tady nechala vzkaz pro všechny přítomné.
Sedm teček pro štěstí.
Od té doby život v kapradině jenom vzkvétal.A Kapradík ??Zahrádku překopal na hřiště a kolem zasel slunečnice,aby i večer svítilo sluníčko....


Autor: Markéta Smrčková
Přidat komentář (0) >>>

Datum vložení: 25.11.2007 v 20:35 / Zhlédnutí: 74500 / Bodovalo: 20 lidi
Počet získaných bodů: 72 / Aktuální pořadí: 0 / Počet bodů za den: 72.00
Průměrné hodnocení: Kapradí mužík (část druhá)
Průměrné hodnocení:
3.60 z 5
(20 hlasů)
Vaše hodnocení:
1 2 3 4 5
(5 bodů=nejlepší)

(1-10) (11-19) >> další >>
Navigace: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž VŠE

Podpořte nás · Kontakt· Kniha návštěv · Hry online · Games online  · RoboStav
Copyright (c) 2020 by CELÝSVĚT. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní e-mail: celysvet(zav)email.czIQ test online

Recepty online

Hry online

Test Jasnovidce

Výukový slovník English
Svátek má  Viola, zítra Filip